شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

آهار برگ باریک

کد: z173

 آهار برگ باریک (NARROWLEAF ZINNIA)، گیاهی یکساله یا چندساله بوده که بیش از 50 سانتیمتر ارتفاع خواهد داشت.

 

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک کمی قلیایی به خوبی زهکشی شده
نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری 
کمی خشک
زیاد

    
خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه زینتی "آهار برگ باریک" یا "آهار رونده" گیاهی علفی و گلدار از جنس Zinnia و بومی شمال و غرب مکزیک و بخش هایی از جنوب غرب ایالات متحده است. هیبریدهای مختلفی بین این گونه و دیگر گونه های Zinnia به وجود آمده است که به عنوان گیاهان زینتی محبوب در باغ ها کشت می شود.
آهار برگ باریک، گیاهی یکساله یا چندساله بوده که بیش از 50 سانتیمتر ارتفاع خواهد داشت. ساقه اصلی دارای تعدادی شاخه فرعی و نیز دارای کرک های کوتاه می باشد. برگ ها باریک و خطی یا بیضوی شکل به طول 2 تا 7 سانتیمتر و پهنای 4 تا 8 میلیمتر هستند. گل ها به رنگ نارنجی روشن یا گاهی به رنگ زرد دیده می شوند اما در برخی از گیاهان کشت شده، گل هایی به رنگ های سفید یا دیگر رنگ ها نیز دیده خواهد شد.
دو واریته از این گیاه وجود دارد که شامل Zinnia angustifolia var. angustifolia و Zinnia angustifolia var. littoralis می باشد.

    
شرایط محیط رشد:

این گیاه خاک لومی و به خوبی زهکشی شده را ترجیح می دهند. قرار گرفتن در معرض نور کامل خورشید را می پسندند.
آهار برگ باریک، خشکسالی و کم آبی را به خوبی تحمل می کند و تابستان های خشک و گرم را ترجیح می دهند. در مقابل سرما نیز مقاومتی ندارد و به راحتی آسیب می بیند. اگرچه برای رشد بیشتر و مطلوب تر به رطوبت مناسب خاک نیاز دارد اما آب و هوای بارانی و آبیاری بیش از حد برای این گیاه مضر می باشد.
مراقبت های بیشتر می تواند شامل وجین کردن، تنک کردن اطراف بوته، آبیاری منظم در روزهای گرم تابستان و احیاناً استفاده از یک کود مایع (یکبار در ماه) باشد.

    
تکثیر:

بذر این گیاه را هم در خزانه و هم به صورت مستقیم در زمین اصلی می توان کشت نمود. زمان کشت بذر، پس از رفع خطر سرما در اوایل فروردین یا اوایل اردیبهشت است. نشاکاری این گیاهان مشکل است زیرا وقفه رشد و تلفات زیادی دارد. بنابراین بهتر است به صورت مستقیم کشت گردد.

Save

خواندن 417 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی