شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

آهار کوهی

کد: z171

از این گیاهان در نواحی بومی برای اهداف دارویی و زینتی و نیز به عنوان گیاهی پوششی در فضای سبز استفاده می شود.

 

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
انواع مختلفی از خاک ها
نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری
 کمی مرطوب
زیاد


خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه "آهار کوهی" یا "آهار وحشی" (ROCKY MOUNTAINS ZINNIA) یکی از گونه های جنس آهار و از خانواده گل ستاره ای ها یا کاسنی است. این گیاه بومی جنوب غرب و جنوب و مرکز ایالات متحده (کانزاس، اوکلاهاما، تگزاس، کلورادو، نیومکزیکو، آریزونا) و شمال مکزیک است.
آهار کوهی گیاهی بوته ای یا نیمه درختچه ای، کوچک، پهن شده روی زمین، به ارتفاع بیش از 22 سانتیمتر با تعدادی شاخه های کوچک و نازک می باشد.
آرایش برگ ها به صورت متقابل، برگ ها به شکل خطی یا نیزه ای و به طول یک تا سه سانتیمتر دیده می شوند. بخش های هوایی این گیاه پوشیده از کرک های کوتاه و زبر می باشد.
گل ها دارای سه تا شش شعاع از گلچه های زرد رنگ و زبانه ای بوده که هر یک بین یک تا دو سانتیمتر طول دارند. در مرکز گل ها، چندین صفحه از گلچه های لوله ای وجود دارد. گلدهی آنها از اواخر تابستان تا پاییز صورت می گیرد.
این گیاهان عمدتاً روی سطوح هموار و مسطح رشد می کنند. از این گیاهان در نواحی بومی برای اهداف دارویی و زینتی و نیز به عنوان گیاهی پوششی در فضای سبز استفاده می شود.

    
شرایط محیط رشد:

این گیاهان عمدتاً در مکان هایی با سطوح هموار رشد می کنند. و خاک های حاصلخیز و به خوبی آبیاری شده و مکان هایی با آفتاب کامل را برای رشد بهینه ترجیح می دهند. ولی نسبت به انواع مختلف خاک ها نیز مقاومت نشان می دهد.
این گیاه چندساله بوده و تا شروع گرمای اوایل تابستان در خواب باقی می ماند و با آغاز گرما، شروع به رشد و نمو کرده و در اواخر تابستان به گلدهی می رسد.

    
تکثیر:

ازدیاد این گیاهان به دو روش کشت بذر و تقسیم بوته صورت می گیرد. بذور را در اواخر بهار یا اوایل بهار در دمای 55 تا 65 درجه فارنهایت کشت می کنند. تقسیم بوته نیز در اوایل تابستان صورت می گیرد.

Save

خواندن 405 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی