شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

امین الدوله ی شیپوری

کد: z119

  امین الدوله های شیپوری برای رشد بهینه به آفتاب کامل،آبیاری متوسط و منظم و خاک های مرطوب نیاز دارند.

 

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های لومی و مرطوب
نواحی نیمه گرمسیری تا معتدل
مرطوب
زیاد

 
دانستنی های علمی:
"پیچ امین الدوله ی شیپوری" یا "TRUMPET HONEYSUCKLE" گونه ای از پیچ های امین الدوله و بومی شرق ایالات متحده آمریکا است. در نواحی که این گیاه به صورت وحشی وجود دارد، برخی از پرندگان مانند سینه سرخ ها از شیره آن استفاده می کنند. همچنین به عنوان گیاهی زینتی در بسیاری از نواحی استفاده می شود.
چندین کولتیوار از این گیاه شناسایی شده که دارای گل هایی به رنگ های مختلف می باشد. مانند: Magnifica با گل هایی به رنگ قرمز در بخش بیرونی و زرد در بخش درونی، Sulphurea با گل های زرد و Superba با گل های سرخ مخملی روشن.
 
خصوصیات گیاهشناسی:
امین الدوله ی شیپوری گیاهی همیشه سبز در نواحی گرمسیری یا خزاندار در مناطق سرد می باشد. این گیاه دارای شاخه ها و اندام های بالارونده بوده که این شاخه ها می توانند حدود 20 فوت ارتفاع داشته باشند.
برگ ها دارای آرایش متقابل و جفتی، تخم مرغی شکل، به طول بیش از 5 سانتیمتر و پهنای حدود 4 سانتیمتر هستند. برگ های این گیاهان بلافاصله در زیر گل ها تشکیل می شوند.
گل ها به صورت خوشه ای و در چندین گروه سه تایی تشکیل می شوند. این گل ها شیپوری شکل، به طول 5 سانتیمتر، دارای پنج لوب کوچک باز شده در انتها هستند. که در این صورت پرچم ها و کلاله کاملاً نمایان می باشند. گل های این گیاهان به رنگ قرمز روشن تا قرمز مایل به صورتی دیده می شوند. گرده افشانی آنها نیز به وسیله حشرات و یا پرندگان نظیر سینه سرخ هایی که از شهد آنها استفاده می کنند، صورت می پذیرد.
 
شرایط محیط رشد:
امین الدوله های شیپوری برای رشد بهینه به آفتاب کامل، آبیاری متوسط و منظم و خاک های مرطوب نیاز دارند. نسبت به سایه متحمل هستند اما تعداد گل های تولید شده در آفتاب بسیار بیشتر از گل های تولید شده در سایه است.
خاک های لومی و مرطوب را ترجیح می دهند. اما در اکثر خاک ها به جر خاک های شنی خشک می تواند رشد کند.
گلدهی عمدتاً روی شاخه های سال قبل رخ می دهد بنابراین انجام هرس فرم دهی پس از گلدهی می تواند مناسب باشد.
 
تکثیر:
تکثیر امین الدوله ی شیپوری به وسیله ریشه دار کردن قلمه های چوب نرم که به راحتی ریشه دار می شوند و نیز از طریق خوابانیدن یا افکندن بخش هایی از ساقه که با زمین تماس حاصل می کند، صورت می پذیرد.
 

Save

Save

Save

Save

خواندن 704 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@