شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

ایستوما گرندیفلوروم

کد: z108

این گیاه ممکن است مبتلا به بیماری های قارچی و پژمردگی شود.بایستی همواره اطراف آن را از علف های هرز پاکسازی نمود

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
شنی تا رسی با زهکشی مناسب

21 درجه سانتیگراد

کمی مرطوب
متوسط

ایستوما گرندیفلوروم (LISIANTHUS) گیاهی است دو ساله و چند سااله،‌ گل هایش فقط تا چند روز شاداب باقی می مانند. گل ها به رنگ سفید،‌بنفش و یا آبی هستند. این گل مصارف تزیینی و تجاری دارد و معمولا به صورت شاخه ی چیده شده مورد استفاده در دسته های گل قرار می گیرد. فصل گلدهی از اوایل تابستان تا اواخر آن است.
ارتفاع آن بین 45 تا 60 سانتی متر است. گل های آن رنگ های متنوعی می تواند داشته باشد ؛‌صورتی،‌قرمز ٰ‌بنفش و آبی ، کرمی و سفید و گاهی هم به صورت ابلق و دورنگ دیده می شود. تکثیر آن نیز از طریق کاشت بذر در پاییز انجام می گیرد.
گل های این گیاه به صورت استکانی و قیف مانند هستند.
این گل به صورت افراشته رشد می کند و گل ها در انتهای ساقه به وجود می آیند ،‌گل ها به صورت استکانی و قیفی شکل هستند و رنگ های زنده و زیبایی دارند و معمولا در دسته های گل و به صورت تزیینی مورد استفاده قرار می گیرند.
خصوصیات گیاه شناسی : یک دوره 6 تا 9 ماهه زمان لازم دارد تا به حالت گل دهی درآید و اگر شرایط مناسب برای ابقای گل فراهم نباشد گیاه به گل نمی نشیند و به همان حالت رزت باقی می ماند.
این گیاه به نور تقریبا کامل و خاک با زهکشی بالا احتیاج دارد. برگ ها کوچک و سبز تیره هستند. این گیاه ممککن است مبتلا به بیماری های قارچی و پژمردگی شود. بایستی همواره اطراف آن را از علف های هرز پاکسازی نمود.
برای گلدهی نیاز به نور حدود 20 تا 30 هزار لوکس و 12 تا 13 ساعت نور دارد گیاهی است که دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد را تحمل نمی کند.
مهمترین دوره ی رشد گیاه زمانی است که از حالت رزت خارج می شودوحالت ساقه راتشکیل می دهد این مرحله معمولاً بین 5 تا 7 اتفاق می افتد و برگها متقابل و 5 تا 7 جفت برگ و مرحله رزت تمام شده و گیاه وارد مرحله گلدهی می شود که برای آن دو فاکتور عمده بیان می شود:
1- دمای بین 15 تا 18 درجه سانتی گراد
2- طول روز 12 تا 14 ساعت بعد از این دوره دیگر حساسیت به طول روز ندارد بعد از تشکیل ساقه گل دهنده هر بوته گل بین 10تا20 شاخه گل بوجود می آورد ، و چون هر شاخه گل تعدادی گلچه دارد و تک گلچه مناسب نیست و باید بصورت خوشه برداشته شود زمان برداشت این گل زمانی است که 2 گلچه باز شده داشته باشد
نور: به تابش غیر مستقیم به مدت 12-13 ساعت نور احتیاج دارد
دما: دمای بین 15 تا 18 درجه سانتی گراد
آبیاری: بهتر است فواصل آبیاری با خشک شدن خاک سطحی گلدان همرا باشد
آفات و بیماریها: مهمترین آفت گیاه ایستوما "تریپس" است.
ایستوما با بذر تکثیر می شود.  بذرهای گیاه را در یک خاک نسبتاً سبک باPH 5 تا 5/5 کشت کرده بذرها فوق العاده ریز می باشند .بنابراین در آبیاری گیاه مراقبت تقسیم تا جابجابی و شست و شوی بذرها جلوگیری شود می توان مجموعه را در سبد کشت کرد و یا اگر در خاکی کشت می کنند باید مواظب باشند تا بذرها شسته نشوند. کند .

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

خواندن 756 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@