شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

بنفشه آتشین

کد: G523

بنفشه آتشین (FLAME VIOLET)

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
مخلوطی از خاک گلدان و شن درشت و ریز
 37 درجه سانتیگراد
مرطوب
زیاد

     بنفشه ی آتشین گیاهی از خانواده ی شمعدانی است. این گیاه بومی آمریکای جنوبی و در اصل کلمبیا و ونزوئلاست.
    این جنس دارای 8 گونه است. معمولا به نام بنشه ی آتشین و گاهی بنفشه آفریقایی نامیده می شوند . ارقام موجود در آن معمولا دارای گل های سرخ، بنفش ، نارنجی و یا صورتی هستند. ساقه های رونده دارند و برای گلدان های آویز زینتی مناسب هستند.
    برگ های این گیاه بیضی شکل چروکیده و ابلق هستند. لبه های برگ سبز تیره است و در مرکز برگ لکه های سفید و مسی رنگ و طرح هایی مشاهده می شود. گل ها لوله ای شکل و دارای 5 گلبرگ هستند. گل ها اغلب به رنگ قرمز دیده می شوند.
    ارتفاع بنفشه آتشین میتواند به 15 سانتی متر برسد.
    لبه ی گلبرگ ها دندانه دار است و انتهای گل در قسمت نهنج زرد رنگ می باشد.
    این گیاه مناسب برای گشت در گلدان و گاخانه است و عموما در گلدان های آویز نگهداری می شود. نیاز به نور زیادی دارد اما نمی تواند نور مستقیم را تحمل کند.
    خاک آن بایستی همواره مرطوب باشد. هر دو هفته بایستی به آن کودی که حدود یک چهارم رقیق شده است داده شود.
    در مناطق بومی میتوان این گیاه را در محیط بیرون کشت داد اما در مناطق سرد تر بایستی در گلخانه و یا گلدان کشت شود.
    در هنگام آبیاری باید مراقب بود تا آب بر روی برگ های این گیاه باقی نماند چون موجب له شدن آن ها می شود.
    مشکلاتی که این گیاه با آن ها روبروست عبارتند از: لکه های قارچی برگ، پژمردگی ساقه و ریشه، شته زدگی. لبه ی برگ ها بر اثر کمبود آب قهوه ای می شوند. و در صورتی که آبیاری بسیار زیاد باشد ویا اینکه نور مستقیم بر آن ها بتابد و یا گردش هوا مناسب نباشد برگ ها پژمرده می شوند.
    برای تکثیر این گیاه می توان یک برگ را قطع کرده و دمبرگ آن را در آب حاوی هورمون های رشد قرار داد و پس از ریشه زنی آن را درون گلدان کاشت و یا اینکه می توان قسمتی از ساقه را جدا کرد و در گلدان دارای خاک مرطوب کاشت و پس از حدود یک ماه جوانه زنی رخ می دهد و می توان جوانه ها را مشاهده نمود.

Save

خواندن 331 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی


Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194