شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

تولمیا منزیسی

کد: G516

این گیاه گزینه مناسبی برای استفاده در سبدهای آویز آپارتمان‏هاست

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک گلدان با زهکشی بالا
15 درجه سانتیگراد
خیلی مرطوب
کم

     تولمیا (YOUTH ON AGE) یک گیاه همیشه سبز از خانواده saxifragaceae است که بومی منطقه آمریکای شمال غربی می‏باشد. ارتفاع و پهنای این گیاه در حدود 70 سانتیمتر است و دارای ریزوم‌‌های رونده و حاوی تار می‌باشد كه برگ‌های زیبای اين گياه تقریبا شبیه برگ‌های افرا هستند.
    معمولا در اواخر مهرماه، روی شاخه‏های باریك گیاه كه در حدود 45 تا 60 سانتیمتر طول دارد گل‏های لوله‏ای سبز- سفید با رگه‏های قرمزبه طول 5/1 سانتیمتر ظاهر می‌شوند. البته باید اشاره داشت که گل‌ها ارزش زینتی چندانی برای تولمیا ندارند و این برگ‌هاي گياه هستند که نقش مهمي در زیباسازی گیاه ایفا می‌کنند.
    تولمیا به نور متوسط و گرمای معمولی نیاز دارد. خاك مصرفی گياه بهتر است كه همیشه خیس یا مرطوب و کمی اسیدی باشد و بهترین ترکیب آن مخلوطی از خاک باغچه به همراه خاکبرگ و زهکشی مناسب است.
    تولیما به طور جالبی روی برگ‌هایش و در انتهای ریزوم‏های خود، شروع به تولید نهال جدیدی می‌نماید و به همين دليل، این گیاه گزینه مناسبی برای استفاده در سبدهای آویز آپارتمان‏هاست.
    لكه‏ های سوخته روی برگ‌های این گیاه در اثر نور مستقیم آفتاب ایجاد می‌شود. هوای سرد، در زمستان و آبیاری بیش از اندازه، برگ‌ها و ساقه ‏ها را می‌پوساند.
    در صورتی كه رشد گیاه متوقف شد و در هنگامی كه برگ‌های جوان هم ریز هستند، گلدان را تعویض كنید یا از كودهای مایع هر دو هفته یك‏بار استفاد نمایید. هوای گرم نیز می‌تواند برگ‌های تولمیا را قهوه‏ ای رنگ و لوله‏ای شکل كند كه براي جلوگيری از اين عارضه بهتر است گلدان را به محل‌ خنك‏ تر منتقل نمود.
    فصل بهار بهترين زمان براي ازدياد اين گياه مي‏باشد، به طوري كه از اواسط بهار تا اواخر تابستان، به دو روش می‌توان این گیاه را تكثیر كرد. آسان‌ترین روش این است كه یكی از برگ‌ها را همراه با گیاهچه‏ای كه روی آن شكل گرفته، بدون اینكه از پایه مادری جدا كنید روی سطح خاك محكم نماييد. در روش دیگر، برگ‌های دارای گیاهچه را به همراه 5/2 تا 3 سانتیمتر از ساقه جدا كرده و دمبرگ یا همان انتهای ساقه را در گلدان محتوی كمپوست مخصوص بذر و قلمه فرو ببرید. می توان از کاشت بذر نیز برای تکثیر این گیاه استفاده نمود.

Save

خواندن 349 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@