شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل شیپوری طلایی

کد: G520

گل شیپوری طلایی (GOLDEN ARUM LILY)

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
اسیدی و خنثی با زهکشی کم
  22 درجه سانتیگراد
 کمی مرطوب
 زیاد

گیاه گل شیپوری زرد چند ساله و متعلق به خانواده ی آراسه است. این گیاه دارای ریزوم ضخیم و گوشتی و برگ های بزرگ و چرمی شکل است. گل های آن به شکل شیپورهای زرد هستند و در اواخر بهار و تابستان به گل می نشیند. این گیاه همیشه سبز است و گاهی بر روی برگ های آن خال های سفیدی دیده می شود.
    این گیاه بومی مناطق گرمسیری است و در برابر سرما آسیب پذیر است. بیشتر در مناطق گرم در بیرون از گلخانه و در مناطق سردسیر درون گلخانه پرورش می یابدو استفاده ی تزیینی دارد و به صورت شاخه ای به فروش می رسد.
    ارتفاع گل شیپوری طلایی به 30 الی 60 سانتی متر می رسد.
    برای تکثیر آن می بایست از روش تقسیم ریشه و ریزوم و یا پیازها استفاده کرد. گل های این گیاه عقیم هستند و بذر تولید نمی کنند و میوه نمی دهند. این گیاه فقط از طریق رویشی تکثیر می کند.
    بخش هایی از این گیاه سمی هستند. حمل کردن و دست زدن به بخش هایی از این گیاه می تواند موجب خارش پوست و یا ایجاد آلرژی شود.

خواندن 305 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی


Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194