شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

کنگر

کد: D419

خواص دارویی : این گیاه دارای خواص دارویی نیز میباشد .( قبل از استفاده حتما با پزشک مشورت کنید)

 

کنگر (COMMON THISTLE)

گل آذین دارای 1 تا 3 گل در راس هر انشعاب است

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
قابلیت رشد در اکثر خاک هارادارد و بسیار مقاوم است.
 5 درجه سانتیگراد
 کمی خشک
 زیاد
این گیاه چند ساله گونه ای از جنس Cirsium در خانواده Asteraceae بومی اروپا،‌غرب آسیا و شمال آفریقا است و به طور خودرو در اکثر مناطق می روید. زنبورها بسیار به این جذب می شوند. گل ها ممکن است تا مدت طولانی بر روی گیاه حتی پس از خشک شدن قرار بگیرند.
برگ های اولیه این گیاه به صورت روزت بر روی زمین قرار می گیرند، در مراحل بعدی رشد ساقه افراشته می شود و بسیار منشعب است،‌ برگ ها به شدت تیغدار هستند.
ارتفاع آن به 2 متر هم می رسد. برگ ها متناوب بدون پایه هستند و دمبرگ ها آن لوب دار هستند. گاهی بزرگی برگ های آن به بیش از 35 سانتی متر می رسد.
گل آذین دارای 1 تا 3 گل در راس هر انشعاب است. گربان گل تا 3 سانتی متر ارتفاع و 4 سانتی متر عرض دارد. گل به شکل گلدانی است. کرولاهای گل به رنگ صورتی و به صورت لوله ای هستند. طول آن ها به 3.5 سانتی متر می رسد.
زیستگاه آن در چمن زارها،‌کنار جاده و اطراف ریل های راه آهن است. معمولا یکی از فراوان ترین علف های هرز و خودرو به شمار می رود.
ریشه ی این گیاه به صورت پخته یا خام مورد استفاده قرار می گیرد و طعم نسبتا شیرینی دارد. برگ های این گیاه را می توان به مدت یک شبانه روز در آب نمک خیساند و مورد مصرف خوراکی در سالاد و ترشی قرار داد. گاهی ریشه این گیاه را خشک می کنند و از آن در غذاهای خاصی استفاده می کنند.
بذرهای این گیاه نیز به صورت بو داده مورد استفاده قرار می گیرند. از برگ ها به عنوان ضماد در بیماری های رماتیسمی استفاده می شود. از الیاف فیبری آن در ساخت کاغذ استفاده می شود.
این گیاه به صورت علف هرز در مراتع می روید و ظرفیت علوفه را کاهش می دهد. برای کنترل این علف هرز می توان از روش های دستی و مکانیکی استفاده نمود. میتوان از سموم آفت کش نیز برای کنترل این گیاه استفاده نمود.

Save

Save

Save

خواندن 406 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@