شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

شمشاد پیچ

کد: s225

شمشاد پیچ (WINTERCREEPER)

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
انواع خاک با زهکشی خوب
11 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
 زیاد

 شمشاد پیچ که معمولا در دنیا با عنوان پیچ یا خزنده زمستان مشهور است گونه ای از جنس Euonymus در خانواده شمشاد (Celastraceae) بومی شرق آسیا ، از جمله چین ، کره ، فیلیپین و ژاپن است.
    خانواده Celastraceae گیاهانی هستند دولپه‌ای ، چوبی ، درختی یا درختچه‌ای ، یک یا دوپایه ، با برگ‌های ساده ، متناوب ، متقابل ، گوشوارک‌ دار یا بدون گوشوارک؛ گل‌آذین گرزن ، گل‌های دوجنسی یا نر ماده ، منظم ، گلپوش پائینی یا دوری ، ۴ تا ۵ کاسبرگ پیوسته ، ۴ تا ۵ و گاهی ۱۰ پرچم پائینی یا دوری آزاد ، ۲ تا ۵ برچهٔ پیوسته ، ۲ تخمک در هر خانه ، تمکن محوری و میوهٔ پوشینه ، سته و شفت. گیاهان این خانواده معمولاً به‌عنوان زینتی کاشته می‌شوند؛ مانند ، شمشاد به دلیل شباهت با خانوادهٔ عناب در رده‌بندی در مجاورت این خانواده قرار می‌گیرند.
    این درخت تاک چوبی و همیشه سبز است و میتواند همچون پیچک، با بالا رفتن از سطوح به 20 متر بلندی برسد.
    دارای برگ هایی در یک زوج متضاد می باشد که بیضی و تخم مرغی شکل به طول 2-6 سانتی متر و 1-3 عرض ، با حاشیه دندانه دار ریز هستند.
    شمشاد پیچ گل های ریزی با قطر 5 میلی متر ، با چهار گلبرگ کوچک به رنگ زرد مایل به سبز تولید میکند.
    میوه آن دارای چهار لوب به رنگ سبز کمرنگ و دارای غلاف که با دانه های گوشتی پوشیده شده است ،دانه ها به رنگ نارنجی و هر یک دانه در یک لوب قرار گرفته است.
    اين نوع شمشاد داراى برگ‌هاى کوچک به‌ رنگ‌هاى سبز روشن، سبز با لکه‌هاى سفيد و سبز با لکه‌هاى زرد و صورتى است.
    در پائيز و زمستان رنگ برگ‌ها تغيير مى‌کند و بسيار زيبا مى‌شود. به کرات در برگ‌ها موتاسيون اتفاق افتاده، شکل و رنگ آنها عوض مى‌شود.
    شمشاد پیچ نیازمند آفتاب کامل با سایه جزئی است. خاک آن بهتر است نسبتاً مرطوب و با زهکشی خوب باشد، این گیاه تحمل خاک های فقیر از نظر PH را دارد و در خاک های مختلف با فشردگی ، گرما ، خشکی و آلودگی سازگار است. محدوده دمایی آن بین 0 تا 20 درجه سانتیگراد است.
    شمشاد پیچ به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه زینتی ، کشت میشود و دارای ارقام و رنگ های متعددمیباشد. این گیاه به عنوان گیاه پوششی و همچنین بالا رونده از دیوار و درختان مورد استفاده قرار می گیرد.
    اين گياه را مى‌توان در گل‌خانه‌ها تکثير کرد و سپس به خارج از گل‌خانه برده، در باغ کاشت. ازدياد آن از طريق قلمهٔ سبز به آسانى امکان‌پذير است.
    این گیاه همچنین به عنوان گونه مهاجم در برخی از نقاط جهان ، به ویژه در شرق ایالات متحده و کانادا نیز معرفی شده است. 

خواندن 444 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@