شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل نرگس آفریقایی

کد: m339

 

گل نرگس آفریقایی (AFRICAN LILY)

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک لومی با زهکشی مناسب
 27 درجه سانتی گراد
 کمی خشک
 خیلی زیاد

     نرگس آفريقائي گياهي است با ساقه زير زميني ( ريزوم دار ) از خانواده Liliaceae با تعداد تقريبي ده گونه كه از نظر گياه شناسي هنوز بدرستي مشخص نشده اند . در منابع مختلف آمده است كه اصل اين گياه از مشرق زمين بوده و در سال ۱۶۳۰ از ايران توسط يك پدر روحاني به فرانسه برده شده است
    اين گياه دائمي بومي كاپ ( آفريقاي جنوبي ) است . برگهاي آن بشكل روبان و بطول ۵۰ سانتيمتر است . رنگ آن سبز شفاف است و قسمت زيادي از سال را باقي مي ماند ( ازخرداد تا مرداد ماه ) از ميان برگها ساقه گل دهنده اي بطول تقريبي ۷۵ سانتيمتر بيرون مي آيد كه در انتهاي آن گل آذيني بشكل چتر و حدود ۵۰ عدد گل بشكل نرگس و برنگ آبي و يا آبي مايل به بنفش قرار دارد و يكي از گلهاي آبي رنگ نادر در فصل تابستان است .
    بوي اين گياه بطور متناوب كم و زياد ميشود .بدين معني كه در روز كم بو بوده و از غروب آفتاب شروع به زياد شدن مي كند . شدت بوي عطر اين گياه كمي پس از شب هنگام است و باز در اواسط شب كاهش مي يابد . اين عطر شگفت آور هنگام اوج آن بسيار غني و سكرآور است .اين گياه نه تنها يكي از بهترين گياهان آپارتماني بشمار مي رود ، بلكه در هواي آزاد نيز ميتوان آنرا به آساني پرورش داد و از طرفي كشت آن بسيار ساده و بخاطر فراواني گلها قابل ملاحظه است .
    نکات پرورشی : گل ها و شاخ و برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند ؛ در فصل رشد ماهی یک بار نیاز به تغذیه با کود کامل دارد ؛ دارای رشد متوسطی است ؛ میتوان به عنوان گل شاخه بریده از آن استفاده نمود ؛ به عنوان گیاه پوششی نیز مصرف میشود ؛ گیاهی جاذب پروانه محسوب میشود .
    این گیاه دچار بیماری های قارچی می شود که باعث پوسیدگی می شود و باید همه گیاهان و خاک ان اطراف را حذف کرد
    این گیاه با کاشت بذر و تقسیم بوته تکثیر مییابد . بذرها را اوایل بهار میکارند البته 2 تا 5 سال زمان لازم است تا گیاهان حاصله گلدار شوند . با عمل تقسیم که هنگام بهار انجام میشود ، اغلب در سال بعد گیاه فاقد گل خواهد بود .

خواندن 369 دفعه

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@