شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

توت سفید

 کد: D1217

توت سفید (white mulberry) یکی ازمیوه های بسیارخوشمزه درفصل بهارتوت سفیداست که یکی ازمیوه های بسیار خوشمزه درفصل بهاراست که درکشورما به وفوروجود دارد .

 

توت سفید

توت سفید میوه ای آبدار، ریز، شیرین، ولذیذ است .
توت سفید در چین مرکزی وشرقی بصورت بومی وجود دارد. توت در اکثر کشورهای جهان کشت می‌شود این درخت قرنها پیش به اروپا برده شد، درآمریکا به‌عنوان منبع غذائی برای کرم ابریشم دراوائل دوران استقلال این کشور این درخت مورد استفاده قرارگرفت. البته نوعی ازتوت که به آن «توت قرمز» گفته می‌شود درآمریکا بصورت بومی وجود داشته که ازایالت ماساچوست تا ایالت کانزاس دیده می‌شود.
توت میوه‌ای پرخاصیت و البته پرکالری است , یکصد گرم توت که تقریبا معادل یک فنجان است حاوی ۶۱ کالری انرژی است. هر فنجان توت حاوی ۹‌/‌۰ گرم پروتئین است. البته باید توجه داشت که پروتئین توت، پروتئین گیاهی است.
قند موجود درتوت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضررندارد. به همین علت به آنها توصیه می‌شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.
این میوه خوشمزه دارای آنتی‌اکسیدانی به نام آنتوسیانید است. آنتی‌اکسیدان موجود دراین میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی ازآنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی وعروقی است.
نقش دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها پیشگیری ازسرطان است، به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری ازسرطان توصیه می‌شود.
توت قابلیت هضم بسیار خوبی دارد، به همین دلیل برای کودکان و افراد مسن یا افرادی مناسب است که حجم معده آنها کم است، اما خوردن آن برای کسانی که دچار اختلال در هضم هستند، نظیر افرادی که غذا در معده‌ آنها زیاد می‌ماند مناسب نیست.

مضرات توت

در هنگام حاملگی ازمصرف انواع توت خودداری کنید زیرا ممکن است ایجاد حساسیت کند.
زیاده روی درمصرف توت منجربه دل درد واسهال میشود.

 

خواندن 196 دفعه

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها