شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

سیب

 کد: D1222

خوردن روزانه یک سیب (apple) ما را از دکتر بی‌نیاز می‌کند

 

سیب

سیب میوه‌ای شناخته‌ شده ومحبوب درسرتاسرجهان است.سیب هزاران سال است که درآسیا واروپا مصرف می‌شود ودرتمدن‌های باستانی بارها ازآن نام برده شده است. با کشف آمریکا توسط اروپاییان، پای سیب به آمریکا نیز بازشد وامروزه به‌ طورگسترده‌ای درآمریکای شمالی پرورش داده‌ می‌شود.
بیش از ۷۵۰۰ رقم سیب وجود دارد وعمد تا دررنگ‌های قرمز، زرد و سبز دیده می‌شوند ودرنتیجه طیف وسیعی از ویژگی‌های دلخواه به دست می‌آید. ارقام مختلف برای سلیقه‌ها و استفاده‌های مختلف از جمله آشپزی، مصرف خام و تولید شراب پرورش می‌یابند, پوست سیب نازک و درعین حال محکم است.مواد مغذی بسیاری در گوشته و پوست سیب وجود دارد. آنتوسیانین و انواع تانن موجود درسیب باعث ایجاد رنگ این میوه می‌شوند.
آب سیب از نوشیدنی‌های پرمصرف درجهان است و ازسیب دردسرهای بسیاری استفاده می‌شود. می‌توان سیب را به صورت پخته، خردشده، له‌شده، منجمد وحتی خشک‌شده مصرف کرد ,در سال۲۰۱۰، حدود ۶۹ میلیون تن سیب درسراسر جهان به عمل آمد، که تقریباً نیمی از این مقداررا چین تولید کرده بود. ایالات متحده با بیش از ۶٪ تولید دنیا دومین تولیدکنندهٔ مهم بوده‌است.
در سال ۲۰۱۰ ژنوم سیب به‌طور کامل رمزگشایی شد, سیب حدود ۵۷٬۰۰۰ ژن دارد که بیشترین تعداد ژن از میان گیاهانی بوده که ژنومشان تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته‌است ,این اتفاق به درک بیشتر ما از مواد تشکیل‌دهنده و فواید سیب کمک شایانی کرده است.
سیب منبع خوبی از فیبرمحلول است که به کاهش اختلالات روده کمک می کند و کنترل سطح انسولین را انجام می دهد, سیب سرشارازویتامین B (ریبوفلاوین، تیامین و ویتامین B-6 ) است که در حفظ سلول های قرمز خون و سیستم عصبی موثراست, همچنین مواد غذایی موجود درسیب به حفاظت ازبدن در برابر اثرات مضر رادیکال های آزاد کمک می کند.
سیب منبع بسیارخوبی ازآنتی‌اکسیدان، فیبر، آب و منابع مغذی دیگر است که برای سلامت بدن بسیار مفید و مؤثر هستند. بسیاری ازاین مواد مفید، می‌توانند به کاهش وزن و کاهش مصرف کالری کمک کنند.

 

خواندن 152 دفعه

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها


Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194