شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

فورادندرون فلاوسنس-دارواش

کد: d1706

یک گیاه تزیینی برای کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  انگلی است و بر روی درختان زندگی می کند

7 درجه سانتیگراد

 کمی مرطوب
متوسط

فورادندرون فلاوسنس یا دارواش سنتی آمرکایی (AMERICAN MISTLETOE) گونه ای از جنس Phoradendron جزء خانواده ی ویسکاسه است و به صورت انگلی بر روی درختان برگ ریز زندگی می کند.
گونه مورد نظر بومی استرالیا بوده و ارتفاع آن در طیبیعت به ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر می رسد.
دارواش آمریکایی برگ های بیضوی سبز رنگی دارد ، این گیاه جذاب بر روی درختان برگریز زندگی می کند، اغلب به عنوان یک گیاه تزیینی برای کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد.
میوه های سفید رنگ و توت مانندی بر روی این گیاه ایجاد می گردد. گونه مورد نظر بومی استرالیا بوده و ارتفاع آن در طیبیعت به ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر می رسد. گونه مورد نظر بومی استرالیا بوده و ارتفاع آن در طیبیعت به ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر می رسد.
از این گیاه برای درمان تهوع و استفراغ استفاده می شود. این گیاه تسکین دهنده ی عضلانی، افزایش دهنده ی فشار خون ، و منقبض کننده ی روده و رحم است. گیاهی قاعده آور است. در آزمایش های حیوانی در از بین بردن تومورها بسیار موثر بوده است. اما بسیار سمی است و حتما باید نظر پزشک از آن استفاده شود.
برای تکثیر این گیاه بایستی میوه های تازه ی آن را در اواخر زمستان جمع آوری نمود،‌ برای تازه نگه داشتن می توان آن ها در آب سرد به صورت غوطه ور نگهداری نمود. سپس یک درخت سیب، صنوبر، زالزالک و یا زیرفون را به عنوان پایه انتخاب کنید. شاخه ای که انتخاب می کنید باید در بالاترین بخش درخت باشد و قطری حدود 8 اینچ داشته باشد. سپس میوه های توت مانند را فشار دهید تا زمانی که بتوانید دانه های سیاه رنگ و ریز آن را در بین انگشتان خود حس کیند. سپس دانه ها را به وسیله ی این ماده ی چسبناک (میوه ی له شده) به تنه ی درخت بچسبانید. محل را علامت گذاری نمایید. این کار را با تکرا بالا انجام دهید زیار ممکن است بذرها از روی تنه جدا شوند و یا توسط پرندگان ورده شوند. سال اول جوانه های کوچکی را می بینید ،‌در سال دوم و سوم گیاه رشد می کند و در سال چهارم میوه ها ظاهر می شوند.

Save

خواندن 237 دفعه

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها


Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in /home/sibeas/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 194