شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل صد تومانی - درختی

کد: d1719

ساقه هاي گل صد تومانی - درختی (TREE PEONY)، چوبي و گلهايش پهن ميباشد

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  لوم شنی اصلاح شده با کمپوست برگ و تکه های پوست درخت
15 درجه سانتیگراد  
 کمی مرطوب
متوسط


    گل صد تومانی - درختی یک گونه از خانواده گل صد تومانی بومی به چین است و با عنوان 牡丹 "mǔdān" در چینی شناخته میشود و نماد مهم در فرهنگ چینی است. این گونه گیاهی برای اولین بار توسط هنری چارلز اندروز شناسایی شد. گل های صد تومانی گیاهانی چند ساله از جنس Paeonia در خانواده Paeoniaceae میباشند که این خانواده تنها یک سرده دارد.
    جنس Paeonia بطور تقریبی بین ۲۵ تا ۴۰ گونه دارد. بیشتر درختان آن از نوع چند ساله هستند و بین ۵۰ سانتیمتر تا یک و نیم متر ارتفاع دارند. اما ارتفاع برخی از انواع ممکن است تا ۱٫۵ تا ۳ متر نیز برسد. اغلب گل های آن معطر و بزرگ است و زمان گل دهی آنها در اواخر بهار و اوایل تابستان است.
    هر ساله جشن گل گل صد تومانی درختی (بوتان) در ماه آوریل و می در معبد اوئنو توشوگو (به ژاپنی: 上野東照宮 Ueno Toshogu) که در منطقهٔ چیودا در توکیو، پایتخت ژاپن واقع شده‌است برگزار می‌شود.
    این گونه "Suffruticosa" حالت ایستاده و درختی دارد، کم شاخه است و ارتفاع آن به 4 تا 10 فوت می رسد. رشد آهسته ای دارد و برگهای آن سبز تیره است که در قسمت زیرین مایل به آبی است.
    شکوفه های ابریشمی و بزرگ ، 6 تا 12 اینچ دارد که در اواخر بهار و اوایل تابستان نمایان میشوند. این گیاهان ساختار شاخه های خود را در سراسر زمستان حفظ میکنند.
    از خصوصیات قابل توجه این گل تنوع بسیار آن از نظر شکل و رنگ و رایحه است.
    ساقه هاي گل صد تومانی - درختی، چوبي و گلهايش پهن ميباشد . اين معمولاً زودتر از سه تا چهار سال پس از پيوند زدن گل نمي دهد .
    از گونه گل صد تومانی درختی در حدود 20 جور مختلف با گلهاي صورتي ، قرمز ، قرمز مسي ، قرمز گوشتي و سفيد بدست آورده اند كه در باغها كاشته ميشود. گل صد توماني درختي احتياج به خاك قوي دارد و گلهايش اواخر ارديبهشت و خرداد ماه باز ميشوند.
    نور مورد نیاز آن سایه روشن است و تنها حدود 3 تا 4 ساعت بهره گیری از نور مستقیم خورشید حدود ظهر در روز و بقیه ساعات نور فیلتر شده کفایت میکند، هر چند که احتمالا گل بهتر با نور آفتاب مستقیم وجود دارد.
    خاک لوم شنی اصلاح شده با کمپوست برگ و تکه های پوست درخت با رطوبت مناسب و زهکشی خوب به خصوص در فصل زمستان برای آن مناسب است.
    بخش های مختلف این گونه گیاهی دارای خواص درمانی مختلفی نیز میباشد.
    براي زياد كردن گل صد توماني درختی، شاخه هاي آنرا روي پايه گل صد توماني علفي پيوند اسكنه ميكنند . پايه پيوند شده را بايد مدتي زير شاسي يا زير حباب شيشه اي محفوظ از تابش مستقيم آفتاب نگهداري كرد .

خواندن 665 دفعه

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@