شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

بورونیا

کد: d1507

بورونیا (BORONIA)

 

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  شنی ، خشتی تا اسیدی و مرطوب و به خوبی زهکشی شده
28 درجه سانتیگراد
مرطوب
 زیاد

     بورونیا گیاهی درختچه ای از جنس Boronia در خانواده روتاسه (مرکبات) است که خاستگاه اصلی آن‌ها استرالیای غربی میباشد
    این درختچه کوچک همیشه سبز که به ندرت بیش از 3 فوت (1 متر) ارتفاع و 1 تا 2 متر پهنا دارد، دارای برگ های کوچک که هم معطر و کوچک جامی شکل هستند.
    گل ها در حدود 80 تا 100 میلی متر قطر دارند و معمولاً خارج از گلبرگ به رنگ شکلات قهوه ای تیره هستند در حالی که داخل به رنگ زرد روشن میباشند. بورونیا در مناطق گرمسیر به طور گسترده کشت میشود و واقعا مناسب برای آب و هوای گرمسیری و زیر گرمسیری است
    بورونیا به مکان آفتابی و خاک شنی، خشتی تا اسیدی نیاز دارد و حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۰-۷ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
    این گیاهان دارای بوی بسیار معطر هستند که در صنعت عطر سازی از ان ها استفاده می شود. بورونیا قابل کاشت آسان در فضای آپارتمان است
    مستعد ابتلا به قارچ Phytophthora است، اما این را می توان با تمرین بهداشت باغ برای جلوگیری از گسترش قارچ از طریق خاک آلوده، به خوبی کنترل کرد.
    بهترین فصل برای کاشت گیاه بورونیا اواخر فصل بهار یا اوایل تابستان بوده و مناسبترین روش، کاشت از طریق بذر است. برای کاشت باید گلدانی در اندازه متوسط انتخاب و از خاک غنی از ماسه، سنگریزه و بارورکنندههای آلی پر شود. بذرها باید در عمق ۲۰ سانتیمتری خاک قرار گرفته و در دو هفته اول کاشت بطور مرتب و هر دو روز یکبار آبیاری شوند. خاکهای آهکی با pH بالا به رشد گیاه آسیب رسانده و باعث ریزش برگها و تأخیر در گلدهی می‌شود.
مکانهای آفتابی یا نیمه سایه برای رشد گیاه مناسب است. شش ماه اول کاشت بهتر است گلدانها در معرض نورمستقیم خورشید قرار بگیرند. آبیاری گیاه باید بطور منظم و حداقل دوبار در هفته انجام شود. خاک گلدان باید قبل از آبیاری مجدد مرطوب و از آبیاری در ساعات گرم تابستان خودداری شود. بهترین زمان اوایل صبح یا قبل از غروب آفتاب است.
میزان pH خاک برای پرورش گیاه بورونیا بهتر است بین 4.7 تا 6.2 باشد. تکثیر این گیاه از طریق تقسیم و قلمه زدن در فصل تابستان امکانپذیر است.

خواندن 443 دفعه

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@