شماره تماس : 8070-602-416

  canada

Save

Save

چمن مصنوعی

 کاشت ونگهداری چمن

بهترین زمان برای کاشتن چمن تازه، اواخر زمستان و اوائل بهار است؛ زیرا در این زمان چمن به راحتی می‌تواند ریشه بدهد. برای کاشت چمن تازه به راهنمایی‌های ما توجه کنید.
رشد چمن در باغچه علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد از فرسایش تدریجی خاک جلوگیری می کند.
فصل بهار زمان بسیار مناسبی برای رشد چمن است، زیرا چمن کاشته شده با بارش‌های بهاری به وفور آب می‌خورد.
اوایل بهارزمان بسیار مناسب برای رویش چمن های فصل سرد است. چمن جوان زمان کمتری برای پا گرفتن قبل از آغاز هوای گرم دارد. اما اگر به اندازه کافی زود شروع کنید با نتایج رضایت بخشی رو به رو می شوید.
دومین زمان بسیار مناسب برای رویش چمن ها اواخر تابستان تا اوایل پاییز است.در واقع زمانی از سال که زمین هنوز برای جوانه زنی سریع به اندازه کافی گرم است بهترین زمان برای کاشت بذر چمن به شمار می رود. چمن جوان همه فصل سرد آینده را برای پا گرفتن فرصت دارد.
ممکن است که این مهم ترین مرحله باشد.با اولین آبیاری,مطمئن شوید که آب به اندازه کافی برای مرطوب شدن خاک زیرین, به عمق حداقل 15 تا 18 سانتی متر اعمال میشود. ممکن است لازم شود چندین باردر فواصل زمانی کوتاه آبیاری کنید تا بستر کاملاٌ مرطوب شود. بعد از آن,به اندازه ای آبیاری کنید که 3 سانتی متر بالایی مرطوب شود
هنگامی که چمن جدید شما پا گرفت، می توانید با توجه به وضعیت آب و هوا کمتر آبیاری کنید.
هنگامی که زمین زیبا و هموار شما از چمن های جوان پوشیده شده است ،ابیاری را کمتر کنید و سعی کنید یک روز در میان آبیاری را انجام بدهید. چمن را با دقت نگاه کنید . اگر رنگ چمن شروع به تغییر رنگ از سبز روشن به خاکستری کرد ،نیاز به به آبیاری دارد . ممکن است مجبور شوید بخش هایی را که سریع خشک می شوند خودتان با شلنگ آبیاری کنید. اگر چمن خشک نشد ، فواصل زمانی بین آبیاری را حفظ کنید ، هنگام آبیاری فراموش نکنید که آبیاری عمیق انجام دهید زیرا رطوبت زمین تا 20 سانتی گرفته میشود .اگر کم آب پاشی انجام دهید در نهایت با یک چمن لکه دار رو به رو میشوید.
بعد از اين كه چمن شما رشد كرد،محافظت از اين چمن كه دوستدار طبيعت است مي تواند به نگهداري زمين و محيط زيست سالم كمك كند.
نگهداری چمن
سعی کنید بر روی چمنی که هنوز به خوبی در خاک ریشه ندوانیده است، راه نروید. اگر هوا مناسب باشد، چمن رشد می‌کند. هنگام هرس کردن، آن‌ها را خیلی کوتاه نکنید.
چمن زنی
مهم ترین فاکتور در چمن زنی، ارتفاع چمن و تناوب انجام عملیات چمن زنی می باشد. بهترین ارتفاع برای برش چمن برای تمام انواع چمن،حدود پنچ تاشش سانتی متر می باشد. برش چمن در ارتفاع کمتر از پنچ سانتی متر، از آنجاییکه به کاهش فتوسنتز منجر می شود، باعث کاهش خشکی و افزایش تنش گرمایی به زمین می شود و شرایط را برای رشد علوفه هرز، و تکثیر آقات و بیماری ها فراهم می نماید.
در تمام طول سال چمن را با ارتفاع یکسانی کوتاه نمایید. نیازی نیستکه در تابستان یا زمستان طول برش چمن را تغییر دهید.
در هر مرتبه چمن زنی، تنها یک سوم ازارتفاع چمن را کوتاه نمایید. بنابراین ممکن است در روزهای حاصلخیز بهار فاصله بین هر دو مرتبه چمن زنی به یکهفته برسد، در حالیکه این فاصله در روزهای دیگر سال که رشد چمن به واسطه دمای هوا یا میزان خشکی کندتر می شود، به 10 روز تادو هفته برسد.
سعی کنید چمن بریده شده را بر روی زمین رها کنید. چمن های بریده شده، که به عنوان مالچ از آنها استفاده می شود، به سرعت خشک و تجزیه می شوند و با حجم بالایی از مواد مغذی که دارند، به عنوان یک کود ارزان قیمت و قوی (معادل یک واحد کود رایج در سال) برای خاک به حساب می آیند.

در تحقیقی که در یکی از ایالات آمریکا انجام شد، 60 تا 80 درصد از فسفر موجود در آبهای سطحی شهری از چمن های بریده شده و برگ های ریخته شده بر سطح زمین نشأت می گرفت.
محصولات ما بیشترین شباهت را به چمنهای طبیعی دارند.
کیفیت در محصولات ما مولفه اصلی است
 چمن مصنوعی ،چمن مانندی است که دارای ظاهر و ماهیت خشن تری است. اما با تغییر رنگ کاملا شبیه به چمن‌های طبیعی است که دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده‌است.
چمن مصنوعی در مناطقی به کار می‌رود که امکانات لازم برای رشد چمن‌های طبیعی فراهم نیست و یا این که نگهداری آن به نحو مطلوب،غیرممکن یا مشکل باشد.
حذف و کاهش بسیاری از هزینه‌های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه‌های بذر و کاشت، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت.
 طبق بررسیهای آماری به عمل آمده هزینه‌های نگهداری چمن مصنوعی با احتساب دوره عمر مفید ۱۰ ساله در حدود ۱۰٪ هزینه‌های چمن طبیعی می‌باشد.
مزایای چمن مصنوعی
اساسی ترین مزیت استفاده از چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی قابلیت استفاده دائمی و همیشگی از آن است.
کنواختی سطح زمین در تمامی ابعاد و سطوح زمین از جنبه‌های ظاهری و فیزیکی که این امر باعث می‌گردد تا خطاهای ناشی از عیوب زمین  به صفر برسد.
یکی دیگر از مزایای استفاده از چمن‌های مصنوعی، صرفه جویی اقتصادی است، زیرا چمن‌های طبیعی را حداقل یک بار در هر فصل باید با چمن‌های جدید جایگزین نمود که این کار مستلزم صرف هزینه و وقت می‌باشد. علاوه بر آن هزینه نگهداری آنها نیز مزید بر علت است. اما در مورد چمن‌های مصنوعی تنها یک بار نصب کافی است و بعد از نصب، سال‌ها بدون نیاز به نگهداری قابل استفاده هستند.
موارد مصرف چمن مصنوعی :
 بین موزائیک و سنگ
چمن مصنوعی گزینه مناسب برای زیباسازی
استفاده و کاربرد چمن مصنوعی روز بروز در معماری شهری و مسکونی بیشتر می شود. امروزه یکی از کاربردهای اصلی چمن مصنوعی در کف سازیها یعنی در بین سنگها، موزائیکها و واش بتن ها است. استفاده از چمن مصنوعی در این مکانها روز به روز بیشتر می شود و زیبایی دو چندانی به محیط زندگی ما می دهد. همچنین زحمات نگهاداری از چمن طبیعی را نیز کم می کند.
از مهمترین ویژگی های نسل جدید چمنهای مصنوعی لنداسکیپ در این زمینه عبارتند از:
• بدون نیاز به نگهداری مداوم
• محیطی شاداب و زیبا
• بدون نیاز به مواد شیمیایی و آفت کش
• پاکیزه و دارای قابلیت شستشو
• استفاده بلند مدت و طولانی


 محوطه حیوانات خانگی
آیا چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی مناسب است؟
حیوانات خانگی نیز به نوعی عضوی از خانواده شما محسوب می شوند که نگهداری از آنها به امکانات خاص نیاز دارد. نسل جدید چمن مصنوعی لنداسکیپ زمینه راحتی را برای محوطه ویژه حیوانات خانگی فراهم می آورند و با قابلیت شستشوی راحت، به نظافت هرچه بیشتر این مکانها می افزایند. این محصولات در کنار این قابلیت مناسب، نمای زیبایی دارند و با داشتن سطحی نرم، امکان آرامش را برای حیوانات خانگی شما فراهم می آورند.
چه حیوان خانگی شما سگ باشد و چه گربه و یا هر موجود دیگری که در محیط مسکونی خود نگاه می دارید، چمن مصنوعی لنداسکیپ بدون داشتن هرگونه مواد شیمیایی و ترکیبات آغشته کننده، می‌تواند کفپوشی مناسب برای محوطه حیوانات خانگی شما باشد. همچنین این محصول همسانی بسیار مناسبی با پوست حیوانات دارند و برای زمانی که نیاز باشد حیوانات در بلند مدت در خانه حضور داشته باشند، کفپوش بسیار مفیدی محسوب می‌شود. از مهمترین ویژگی های چمنهای لنداسکیپ برای حیوانات خانگی می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:
• ماندگاری و استفاده بلند مدت
• بهبود و تسریع در دفع آبهای جاری
• جلوگیری از جذب آب باران
• ظاهر زیبا و شاداب
• سازگار با همه نوع حیوانات خانگی
• پاکیزگی و شستشوی راحت
• مورد علاقه حیوانات خانگی و صاحبانشان
و از همه مهمتر صرفه جویی در مصرف آب
 جهت مشاوره ونصب ونگهداری انواع چمن و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

موارد مرتبط