شماره تماس : 8070-602-416

  canada

Save

Save

دانشمندان بر این باورند که حضور گیاهان در داخل خانه سطح استرس و اضطراب را در افراد خانه کاهش می‌‌دهد و به دفع آلودگی‌های هوا کمک می‌کند.

هنگامی که ما به آلودگی فکرمی کنیم، معمولا تمایل داریم آن را به خارج ازخانه مرتبط کنیم. اما آیا می دانستید که داخل خانه نیز می تواند مملوازسموم شود؟
خوشبختانه، یک راه حل آسان و مقرون به صرفه وجود دارد:گیاهان خانگی. انواع خاصی از آن ها هستند که می توانند مواد شیمیایی که در داخل خانه تجمع می کنند را جذب کنند.
برای نتیجه بهتر، خوب است با توجه به فضای خانه و توان نگهداری، از چندین گلدان مختلف استفاده کنید. یا دست کم دو گلدان را داخل خانه داشته باشید.
گل‌های خانه را با دیدگاه بهداشتی ـ زیبایی انتخاب کنید تا ضمن داشتن خانه‌ای زیبا، هوای پاک تنفس کنید.
جالب است بدانید، برخی از گیاهان علاوه بر زیبایی، هوای خانه شما را نیز تمیز و تصفیه می کنند. خوشبختانه، برخی از گیاهان آپارتمانی در پاکیزه کردن هوای خانه نقش موثری دارند.
آلودگی‌هایی که به وسیله اسباب و اثاثیه داخل خانه تولید می‌شوند را نیز نباید فراموش کرد.
گیاهان خانگی نه‌تنها دی‌اکسید‌ کربن فضای بسته خانه را به اکسیژن تبدیل می‌کنند بلکه بسیاری ازآلاینده‌ها را نیز جذب می‌کنند؛ بسیاری از این آلاینده‌ها به صورت گازدرخانه‌ها و دفا‌تر کارمان وجود دارند. گیاهان رایج خانگی ازنظرمیزان توانایی تصفیه کردن هوای فضاهای داخلی مورد آزمایش قرارگرفته‌اند و درنتیجه‌گیری‌ها مشخص شده است که خوشبختانه آن‌ دسته ازگیاهان خانگی که به بهترین نحوهوا را پالایش می‌کنند، کشت بسیار آسانی نیز دارند.

این ها، گیاهان آپارتمانی هستند. بنابراین براحتی می‌توانید آنها را درمنزل نگهداری کنید و پرورش دهید. نفس کشیدن این گیاهان باعث تمیزشدن هوای خانه می‌شود وبه این ترتیب هوایی که نفس می‌کشید سرشاراز سلامت است.

نام گیاهان تصفیه کننده

نام گیاهان تصفیه کننده

پنج نمونه ازشایع ترین آلاینده های داخل خانه که باکمک گیاهان بالا می توان با آنها مبارزه کردعبارتند از بنزن Benzene یک مایع بی رنگ با بوی شیرین که می توان آن را در برخی از محصولات چسب، رنگ، پلاستیک و پاک کننده ها مشاهده کرد. تنفس در هوایی با سطح بالا از بنزن میتواند به خواب آلودگی، سردرد و سرگیجه منجر شود.

فرمالدئید Formaldehyde که یکی از رایج ترین ترکیبات آلی فرار است. قرار گرفتن در معرض آن ممکن است باعث سوزش چشم و گلو، سرفه و آسم شود. فرمالدئید می تواند در چوب فشرده مانند مبلمان، دود شومینه و اجاق چوب، رنگ، لاک الکل، چسب و خوشبو کننده های هوا یافت شود.

تری کلرواتیلن Trichloroethylene و آخرین آنها، تری کلرواتیلن، عنصری که در تعدادی از محصولات خانگی از جمله چسب، لاک، انواع رنگها و جوهرهای پرینترموجود است. قرارگرفتن در معرض این ترکیب می تواند مجموعه ای مهم از تاثیرات را بر سلامتی از جمله تهوع، آسیب کبدی، سردرد، سوزش چشم و مشکلات قلبی داشته باشد.
اگر روزانه با این دسته از آلاینده ها درگیرید، فقط تزئینی بودن را ازگیاهان بردارید وببینید که چگونه می توانند برای سلامت شما مفید باشند و هوای خانه شما را تصفیه کنند.

زایلین Xylan عنصری که درتعدادی ازمحصولات ازجمله دود اگزوزاتوموبیل دود تنباکو فرایند جاپ , صنایع مرتبط بارنگ , چرم ولاستیک موجود است

اگر روزانه با این دسته از آلاینده ها درگیرید، فقط تزئینی بودن را ازگیاهان بردارید وببینید که چگونه می توانند برای سلامت شما مفید باشند و هوای خانه شما را تصفیه کنند
گرداوری توسط مجید جنیدیان باابزاربی نظیر; گوگل

جدول آلاینده ها , منابع وعوارض

جدول آلاینده ها , منابع وعوارض

انواع گیاه خانگی تصفیه کننده هوا

اسپاتی فیلوم
آنتوريوم آندرانوم
آگلونماها
پاپیتال ابلق
پوتوس
دراسینا
سانسوریا
گندمی
سرخس بوستون
گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی (spider plant) در مبارزه با آلاینده‌هایی همچون بنزن، فرمالدئید، منواکسیدکربن و اگزیلن بسیار موثراست.

گیاه سرخس بوستون یا Boston Fern یکی ازبهترین گیاهان برای ازبین بردن آلاینده های محیط های بسته مانند منزل و محل کاروتمیزکننده‌ هوای داخل آپارتمان است زیرا به راحتی آلودگی‌های درون داخل اتاق به خصوص فرمالدئید را حذف می‌کند

این گیاه را روی ستون یا پایه قراردهید یا در کنارپنجره آفتابگیرآویزان کنید چون باعث ازبین رفتن مولکول های بنزن و فرمالدئید هوا می‌شود.

یكی از خواص گیاه Sansevieria كه آن را برای استفاده در منازل مناسب كرده است توانایی این گیاهان در پاك سازی هوا است. بنا بر تحقیقات انجام شده این گیاه می تواند سموم و گازهای آلوده موجود در هوا مانند "تولوئن " یا " فرمالدئید " را تصفیه كند.

مطالعات انجام شده توسط انجمن هوای پاک ناسا نشان داده است که این گیاه به حذف مواد شیمیایی مانند فرمالدئید وهمچنین تولوئن از هوای محیط کمک میکند

پوتوس ابلق یا "پوتوس قلبی" یا " پوتوس طلایی"  (Epipremnum aureum)

این گیاه درسالم‌سازی هوای خانه موثربه حساب می‌آید

مبارزه با آلودگی هوا با پاپیتال ابلق

نام انگلیسی: (Hedera helix)
این گیاه از سوی ناسا به‌عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است.

این گیاه که رنگ‌های مختلفی اعم از قرمز و طلایی دارد یکی از بهترین گل‌ها برای تصفیه هواست. به دلیل تاثیر بسیار مثبت آگلونما در تصفیه هوای خانه، به آن فیلترهوا می‌گویند.

آنتوریوم نیزیکی ازگیاهان پاک کننده هوای داخل خانه است. گل آنتوریوم گیاه زیبای آپارتمانی است. برگهایش کشیده و خنجری به رنگ سبز پررنگ و براکته هایش قرمز و قلبی شکلند.

نام علمی : Spathiphyllum Mauna Loa Supreme
خانواده : گلشیپوریان - Araceae
بومی منطقه : آمریکای مرکزی

گیاهی است با برگ های پهن و بزرگ و در برخی واریته ها باریک و نیزه ای که از ویژگی تزئینی این گیاه می باشد. خوبی آگلونما آن است که میتواند در نور ضعیف رشد کند که واریته های دارای رگه های سفید یا زردنسبت به واریته هایی که سبز یکدست هستند به نور کمتری نیاز دارند.

به گفته ناسا (سازمان فضایی آمریکا) آگلونما یکی از بهترین و قدرتمندترین گیاهان برای پاکسازی هوای آلوده داخل منزل از سم هایی مانند بنزن و فرمالدهید ها می باشد.

کد: 275

گل آنتوريوم آندرانوم (TAIL FLOWER) بخصوص براي پرورش در گلخانه مناسب است زيرا در اين مكان است كه مقدار رطوبت ، درجه حرارت و آبياري به راحتي قابل كنترل مي باشد

گیاه خانگی اسپاتی فیلوم

مشخصات : اسم علمی این گیاه Spathiphyllum wallisii ، از خانواده Araceae می باشد.